اهمیت و جایگاه خدمت رسانى - نمونه سوالات متوسطه کلیه رشته ها
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
 
نمونه سوالات متوسطه کلیه رشته ها
 
 
 
»» اهمیت و جایگاه خدمت رسانى

اهمیت و جایگاه خدمت رسانى

خدمت رسانى یعنى سود رسانى و خیر رسانى که انسان هر چه توان دارد به دیگران سود رساند و مشکلات و نیازهاى مردم را برطرف سازد.

امام «ره» یکى از تربیت شدگان بزرگ مکتب اهل‏بیت طهارت، خدمت به مردم را خدمت به خداوند متعال مى‏داند، آن‏جا که مى‏فرماید: «خود را براى خدمت به اسلام و ملت محروم مهیا کنید. کمر به خدمت بندگان خدا که خدمت به خداست ببندید».

پیامبر خدا (صلى الله علیه و آله) فرمود: «من کان فى حاجةِ اخیه کان اللّه فى حاجتِهِ»؛ «کسى که در پى حاجت مردم باشد، خداوند نیز در پى برآوردن حاجت اوست.»

امام على (علیه‏السلام) فرمود: «لیکن احبّ الناسِ الیک و احظاهم لدیک اکثرهم سعیا فى منافع الناسِ»؛ «محبوب‏ترین مردم در نزد تو کسى باشد که براى رفع مشکلات مردم بیشتر تلاش مى‏کند.»

در نتیجه خدمت گزاران صادق در دل مردم جاى گرفته و از محبت خاصى برخوردار مى‏شوند که در زندگى ممدوح مردم بوده و در صورت نبود و درگذشت‏شان از دعاى آنان برخوردار مى‏شوند.

خدمت رسانى، برتر از بسیارى از عبادت‏هاى مستحب است. امام صادق (علیه‏السلام) فرمود: «مَنْ طافَ بهذا البَیْتِ طَوافا واحدا کَتَبَ اللّه لَهُ ستَّة آلافٍ حَسَنَةً و محاعَنْه سِتَّة اَلافِ سیِّئة و رَفعُ لَهُ سِتَّةَ آلافِ دَرَجَةً حتّى اذا کان عِنْدَ الْمُلْتَزَم، فَتَحَ لَهُ سَبْعَة أبواب من أبوابِ الجَنَّة، قُلْتُ جُعِلْتُ فِداک هذا الفَضْلَ کُلّهُ فِى الطّواف؟ قال: نَعَم، وَ اُخبُرکَ اَفضل من ذلک فى الطّواف؟ قضاءُ حاجَةِ المُسْلِمِ أفْضلُ مِنْ طوافٍ و طوافٍ حتى بَلَغ عَشْرا».

«کسى که خانه خدا را یک بار طواف کند خدا براى او شش هزار حسنه مى‏نویسد و شش هزار گناه او را مى‏بخشد و شش هزار درجه او را بالا مى‏برد و آن گاه که در قسمت «ملتزم» کنار کعبه قرار گیرد، هفت باب از ابواب جنت برویش گشوده شود. به امام گفتم: فدایت شوم، این همه پاداش، مربوط به طواف است؟ امام پاسخ داد: به تو خبر مى‏دهم از چیزى که از حیث پاداش از این برتر باشد و آن برآورده ساختن حوایج مسلمانان است که برتر است از «طواف» و «طواف»... و امام تا ده «طواف» را تکرار بر شمرد.»نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » حسن hassan ( دوشنبه 87/8/13 :: ساعت 8:0 عصر )

»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

نمونه سوالات مطالعات اجتماعی سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات عربی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات زبان فارسی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات ادبیات فارسی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات علوم زیستی سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات زبان انگلیسی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات شیمی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات فیزیک 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات ریاضی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات دین و زندگی سال اول متوسطه کلیه رشته ها
هندبوکهای مهندسی فلزات ASM
بزرگترین منبع اطلاعاتی جانورشناسی
گنجینه کتاب
پکیج طلایی تست زنی به روش مهندسی معکوس شامل 7 سی دی و 5 جزوه دیج
کتابخانه الکترونیکی شعرای معاصر
[همه عناوین(578)][عناوین آرشیوشده]


کلیه