مبادی و مبانی نهضت خدمت رسانی به مردم - نمونه سوالات متوسطه کلیه رشته ها
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
 
نمونه سوالات متوسطه کلیه رشته ها
 
 
 
»» مبادی و مبانی نهضت خدمت رسانی به مردم

مبادی و مبانی نهضت خدمت رسانی به مردم

مقدمه:

بزرگترین جهاد معنوی که از جمله رموز پایداری، بقاء و تداوم انقلاب اسلامی بوده است خدمت رسانی به مردم می¬باشد. سال 1382 به عنوان سال نهضت خدمت رسانی به مردم معرفی گردید تا مسئولین بیش از پیش کمر خدمت به مردم را بسته و فاصله خود را با مردم کم نموده و با ساده زیستی، قناعت ورزی، عدل گستری و گره‌گشایی از کار مردم، خود را محبوب خدا و خلق نموده و با فرهنگ سازی خدمت به مردم، تداوم¬گر سیره قرآنی حضرات معصومین علیهم‌السلام در انقلاب اسلامی باشند.

واژه‌های مطرح در نهضت خدمت رسانی:

عدل‌گستری؛ رعایت میزان، عمل معروف؛ هدایت‌گری؛ اصلاح‌گری؛ امانت‌داری؛ وفای به عهد؛ ادای حقوق؛ خدمت رسانی؛ همیاری و تعاون.

عدل گستری:

(ان الله یامر بالعدل والاحسان) عدالت صفت خداست و انسان که خلیفه خداست باید متخلق به اخلاق الهی باشد (تخلقوا باخلاق الله) عدل گستری و رعایت عدالت در بین مردم یکی از بالاترین خدماتی است که مردم انتظار آن را می‌کشند قرآن کریم می‌فرماید: (و اذا حکمتم بین‌‌الناس ان تحکموا بالعدل …) و هنگامیکه بین مردم حکم می‌کنید به عدالت حکم نمایید. و در آیه دیگر فرموده است: (ان الله یامر بالعدل والاحسان و ایتاء ذی‌القربی) به درستی که خدا به عدل و نیکی و بخشش به نزدیکان امر نموده است.

یکی از مصداق‌های خدمت‌رسانی به مردم مهربانی کردن به آنهاست، گسترش عواطف در جامعه و زدودن خشکیها و خشونت‌ها و بی‌عدالتی‌هاست. باید سختی مردم برای ما سخت و رفاه و آسایش آنها برای ما آرامش خاطر باشد.

حضرت امام خمینی در خصوص عدل گستری حکومت اسلامی فرموده‌اند:

ما آرزوی یک همچنین حکومتی را داریم؛ یک حکومت عادل می‌خواهیم و حکومتی که نسبت به افراد علاقمند باشند و عقیده‌اش این باشد که باید من نان خشک بخورم مبادا یک نفر در مملکت من زندگیش پایین باشد، گرسنگی بکشد ما چنین حکومت عدلی را می‌خواهیم.

رعایت میزان:

یکی از اموری که باعث سامان یافتن مسائل اجتماعی و اقتصادی و خدمت‌رسانی به مردم می‌گردد رعایت حدود و حقوق است در قرآن کریم آمده است (فاوفوا الکیل والمیزان و لا تبخسوا الناس اشیاءهم) در سنجش کیل و وزن با مردم عدل و درستی پیشه کنید، کم و گران نفروشید.

مقام معظم رهبری در خصوص رعایت میزان و نقش آن در خدمت‌رسانی به مردم تأکید داشته‌اند. ایشان گسترش عشق و علاقه به کار و بیزاری از کم‌فروشی، بیکاری و کم‌کاری در همه اقشار مردم و بالا بردن کیفیت کارها (وجدان کاری) و سامان دادن به نظارت و بازرسی در همه امور کشور که باعث پیشگیری از جرائم می‌شود را از مصادیق خدمت‌رسانی به مردم دانسته‌اند.

عمل معروف:

یکی از امور بارز در خدمت رسانی به مردم (عمل معروف) مسئولین با مردم است. مصادیق (عمل معروف بسیار است که ما به چند نمونه از آنها بسنده می‌کنیم. اسلام‌خواهی و اسلام‌گرایی و جذب جوانان به ارزش‌های دینی با اعمال معروف و شایسته مسئولین تقویت می‌گردد و اگر اسلام و ارزش‌های آن در مقام عمل به خوبی و زیبایی نمایان‌گر شود و ظهور یابد بالاترین امر به معروف و تبلیغات اسلامی تحقق یافته است. حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله فرموده‌اند: کونوا دعاه الناس بغیر السنتکم.

برخورد نیکو با مردم و قولوا للناس حسنا - با مردم به نیکویی سخن بگویید.

انفاق و کمک به مردم الذین ینفقون فی‌السراء و الضراء - متقین کسانی هستند که در وسعت و تنگدستی انفاق می‌کنند.

مهربانی کردن با مردم ان الله بالناس لرؤف الرحیم - به درستی که خدا نسبت به مردم رئوف و مهربان است.

تواضع نسبت به مردم ولا تصعر خدک للناس و لاتمش فی‌الارض مرحا - و هرگز با تکبر و ناز از مردم رخ متاب و در زمین با غرور و تکبر قدم بر مدار.

و اخفض جناحک للمومنین - در برابر مؤمنان متواضع باش.

تسامح در انتقام و ملاطفت با مردم ولو یواخذ الله الناس بما کسبوا ما ترک علی ظهرها من دابه - اگر خداوند مردم را به خاطر کردار زشتشان مواخذه کند در پشت زمین هیچ جنبنده‌ای باقی نمی‌گذارد.

بدی‌ها را با خوبی جواب دادن ادفع بالتی هی احسن - همیشه بدی خلق را به بهترین عمل پاداش ده

احسان نمودن به مردم واحسن کما احسن الله الیک - و نیکی کن همچنانکه خداوند به تو نیکی کرد.

خیر رسانی به مردم فاستبقوا الخیرات - در کارهای خیر بر یکدیگر پیش بگیرید.

دیدار با مردم والذین یصلون ما امرالله به ان یوصل - رابطه‌هایی را که خداوند به آنها دستور داده است برقرار سازید.

مذاکره و گفتگو با مردم امام صادق علیه‌السلام فرموده‌اند:

(یجب للمومن علی المومن النصیحه له فی المشهد و المغیب):

واجب است بر مومن که ناصح و خیرخواه مومنین در آشکار و پنهان باشد.

امام صادق فرموده‌اند: به زیارت یکدیگر بروید زیرا باعث زنده گردانیدن دلهای شما و یاد نمودن احادیث ماست که شما را به هم متوجه می‌سازد و اگر به آنها عمل نمایید هدایت و نجات یابید.

از دیگر مصادیق عمل معروف، صالح و شایسته که جنبه خدمت‌رسانی به مردم دارد شادمان سازی مومنان، صله رحم، اطعام مومنان، رفع گرفتاری‌ها، دوستی و رفاقت با مردم، احیاء مومنان و حفظ آبروی آنها و حسن معاشرت و سلوک با بصیرت با مردم می‌باشد.

هدایت گری:

از جمله برنامه‌های انبیاء هدایت مردم و راهنمایی آنها به توحید، به عبادت خالصانه، به تقوی، به آزادی از اسارت‌ها و به تعلیم و تربیت بوده است (و جعلنا هم ائمه یهدون بامرنا) و آنها هادیان مردم به امر ما هستند

هدایت کردن از مصادیق بارز خدمت رسانی است. قرآن کریم می‌فرماید:

(الر * و الکتاب انزلناه الیک لتخرج الناس من الظلمات الی النور) این کتابی است که آن را فرو فرستادیم بر تو که مردم را از تاریکی به سوی روشنایی ببری.

پیامبر گرامی اسلام در ارتباط با اهمیت هدایت‌گری به عنوان یکی از بالاترین خدمات به امام علی (ع) فرموده‌اند: یک نفر به دست تو هدایت شود بهتر است برای تو از آنچه که آفتاب بر آن بتابد.

اصلاح¬گری:

خداوند تبارک و تعالی یکی از وظایف انبیاء و حکومت‌های الهی را اصلاح‌گری دانسته است در قرآن کریم آمده است: و قال موسی لاخیه هارون اخلفنی فی قومی و اصلح و لا تتبع سبیل المفسدین

قرآن همه مردم را به اصلاح‌گری دعوت می‌کند و شروع این اصلاح را، اصلاح افکار و اعمال می‌داند (یصلح لکم اعمالکم و یغفرلکم ذنوبکم)

یکی از مصادیق اصلاح‌گری، اصلاح ذات البین است. امام علی (ع) در این ارتباط می‌فرمایند: (صلاح ذات البین افضل من عامه الصلاه و الصیام): آشتی دادن بین دو نفر و اصلاح اختلافات و مشاجرات آنها بالاتر از همه نمازها و روزه‌های (مستحبی) است.

اصلاح‌گری در همه ابعاد فردی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مردم لازم است تا راه رشد و تعالی آنها هموار گردد.

امانت‌داری:

یکی از ویژگی‌های صالحان مشتاق خدمت‌رسانی به مردم امانت داری است، انبیاء الهی امین و امانت‌دار مردم بوده‌اند در 6 سوره از قرآن آمده است انی لکم رسول امین رعایت امانت از صفات مومنان است. (قد افلح المومنون … والذین هم لاماناتهم و عهدهم راعون) - خداوند تبارک و تعالی در ارتباط با رعایت امانت و ضرورت سپردن امانت به اهلش فرموده است (ان الله یامرکم ان تودو الامانات الی اهلها) و فرمان داده است که در امانت‌هایی که به ما سپرده شده است خیانت نکنیم. (یا ایها الذین آمنوا لا تخونوالله و الرسول و تخونوا اماناتکم و انتم تعلمون) ؛ کسی که در امانت خیانت کند از چشم خدا و رسول و ائمه اطهار و مردم می‌افتد و ذلیل می‌شود. (ان الله لا یحب الخائنین)

حضرت امام خمینی در ارتباط با امانت‌داری مسئولین نظام از نمایندگان مجلس گرفته تا وزرا فرموده‌اند: در جمهوری اسلامی زمامداران مردم نمی‌توانند با سوء استفاده از مقام، ثروت¬اندوزی کنند و یا در زندگی روزانه امتیازی برای خود قائل شوند باید ضوابط اسلامی را در جامعه و در همه سطوح به دقت رعایت کنند و حتی پاسدار آن باشند.

وفای به عهد:

(یا ایها الذین آمنوا اوفوا بالعقود) قرآن کریم وفای به عهد را یکی از اوصاف ابرار و نیکان شمرده است. (ولکن البر من آمن بالله … و الموفون بعهدهم اذا عاهدوا) مسئولین بایستی به عهدی که با خدا، قرآن، امام، شهیدان و رهبری دارند پایبند باشند و قول‌هایی که برای خدمت صادقانه و خالصانه داده‌اند را زیر پا نگذارند، تاکید قرآن به لزوم وفای به عهد است. (و اوفوا بعهد الله عاهدتم) قرآن کریم از کسانیکه وفای به عهد داشته ستایش نموده و افرادی که عهد خود را نادیده گرفته‌اند نکوهش نموده است. قرآن به صراحت مومنان را بخاطر وفاء به عهد خویش ستایش می‌کند و منافقان را به خاطر عدم وفاء به عهد خویش مذمت می‌کند. کسانی که منافقانه با قول و پیمان‌های دروغین به مسئولیت رسیدند ولی به تمامی ارزش‌های این ملت شهید داده پشت کردند و عهد و پیمان خود را نقض کردند از رحمت الهی دور خواهند بود (والذین ینقضون عهدالله و …)

حضرت امام خمینی در این ارتباط فرموده‌اند: وصیت اینجانب به (مسئولین) در این عصر و عصرهای آینده آن است که خود را وقف در خدمت به اسلام و جمهوری اسلامی و محرومان و مستضعفان بنمایند و در کلامی دیگر فرموده‌اند: (شما هر چه خوف دارید از خودتان بترسید، از اینکه مبادا خدای نخواسته مسیر، یک مسیر دیگر بشود و راه، یک راه دیگری باشد و توجه به این چیزی که الان هست، از دست برود.

پی نوشت:

. سال 1382 را رهبر معظم انقلاب اسلامی سال نهضت خدمت رسانی به مردم معرفی نمودند.

2. قرآن کریم - سوره نحل آیه 90.

3. قرآن کریم - سوره نساء آیه 58.

4. قرآن کریم - سوره نحل آیه 90.

5. اشاره‌ ای به آیه 119 سوره هود.

6. در جستجوی راه از کلام امام خمینی - دفتر اول صفحه 23.

7. قرآن کریم - سوره اعراف آیه 85.

8. اصول کافی مجلد 3.

9. قرآن کریم - سوره بقره آیه 83.

10. قرآن کریم - سوره آل عمران آیه 134.

11. قرآن کریم - سوره حج آیه 65.

12. قرآن کریم - سوره لقمان آیه 18.

13. قرآن کریم - سوره حجر آیه 88.

14. قرآن کریم - سوره فاطر آیه 45.

15. قرآن کریم - سوره فصلت آیه 34.

16. قرآن کریم - سوره قصص آیه 77.

17. قرآن کریم - سوره مائده آیه 48.

18. قرآن کریم - سوره رعد آیه 21.

19. اصول کافی جلد 3 ص 296 حدیث 2.

20. اصول کافی جلد 3 ص 268 حدیث 2.

21. برای استفاده از احادیث مربوطه به مجلدات سوم و چهارم اصول کافی مراجعه نمائید.

22. قرآن کریم - سوره انبیاء آیه 73.

23. قرآن کریم - سوره ابراهیم آیه 1.

24. قرآن کریم - سوره اعراف آیه 142.

25. قرآن کریم - سوره احزاب آیه 7.

26. نهج‌البلاغه - نامه 48.

27. سوره‌های دخان / 17 - شعراء 106 - شعراء 125 - شعراء 142 - شعراء 26 و شعراء 178.

28. قرآن کریم - سوره مومنون آیه 8.

29. قرآن کریم - سوره نساء آیه 58.

30. قرآن کریم - سوره انفال آیه 27.

31. قرآن کریم - سوره انفال آیه 58.

32. صحیفه نور ج 2 ص 280.

33. قرآن کریم - سوره بقره آیه 177.

34. قرآن کریم - سوره نحل آیه 91.

35. قرآن کریم - سوره احزاب - آیات 15- 16- 123.

36. قرآن کریم - سوره رعد آیه 25.

37. صحیفه نور ج 16 ص 263.

38. قرآن کریم - سوره حج آیه 41.

39. قرآن کریم - سوره توبه آیه 60.

40. اصول کافی جلد 3 صفحه 212.

41. نهج‌البلاغه (ترجمه صبحی صالح) ص 438.

42. اصول کافی جلد 3 صفحه 239 حدیث 5.

43. اصول کافی جلد 3 صفحه 239 حدیث 6.

44. اصول کافی جلد 3 صفحه 277 حدیث 1.

45. اصول کافی جلد 3 صفحه 277 حدیث 7.

46. اصول کافی جلد 3 صفحه 283 حدیث 5.

47. اصول کافی جلد 3 صفحه 286 حدیث 25.

48. میزان‌الحکمه جلد 2 صفحه 539.

49. قرآن کریم - سوره مائده آیه 2.

50. سخنرانی‌های متعدد مقام معظم رهبری در سال 1382.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » حسن hassan ( جمعه 87/11/18 :: ساعت 8:0 عصر )

»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

نمونه سوالات مطالعات اجتماعی سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات عربی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات زبان فارسی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات ادبیات فارسی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات علوم زیستی سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات زبان انگلیسی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات شیمی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات فیزیک 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات ریاضی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات دین و زندگی سال اول متوسطه کلیه رشته ها
هندبوکهای مهندسی فلزات ASM
بزرگترین منبع اطلاعاتی جانورشناسی
گنجینه کتاب
پکیج طلایی تست زنی به روش مهندسی معکوس شامل 7 سی دی و 5 جزوه دیج
کتابخانه الکترونیکی شعرای معاصر
[همه عناوین(578)][عناوین آرشیوشده]


کلیه[18] . متوسطه[17] . رشته[17] . شاهد[15] . امام[14] . پیش[13] . دانشگاهی[13] . دبیرستان[13] . ایثارگران[12] . کشوری[12] . دی[11] . خرداد[10] . نمونه[10] . انسانی[9] . سوال[8] . Pro[7] . ماه[7] . v[6] . اسفند[6] . 1[6] . جواب[6] . چگونه خدمت گذار خوبی برای جامعه باشیم ؟ دانش آموزان چه می توانن[6] . تیر[5] . اول[5] . شهید[5] . فارسی[5] . نجفی[5] . نرم افزار[5] . مجموعه[4] . مدارس[4] . گروه[4] . کشور[4] . شناسی[4] . سوالات[4] . سال[4] . خدمتگزاری به مردم در سیره و سخن ...[4] . بازی[4] . خارج[4] . تجربی[4] . تهران[4] . آداب خدمت‏رسانى[4] . اراک[3] . Speed[3] . 85[3] . Flash[3] . for[3] . جبرانی[3] . حذف[3] . خمینی[3] . ریاضی[3] . سوالخرداد[3] . شعبده[3] . علامه[3] . نمونه2[3] . قدرتمند[3] . فیزیک[2] . فیلم[2] . فایل[2] . فتوشاپ[2] . گیر[2] . مدیریت[2] . مرکزی[2] . لوازم[2] . نشانه های ابرار و خدمتگزاران[2] . نقش[2] . نگار[2] . نمونه سوالات فیزیک 1 دانلود نمونه سوالات فیزیک 1 <**ا[2] . هاریاضی[2] . هازمین[2] . هازیست[2] . ها[2] . هاعلوم[2] . و[2] . وظیفه خدمت‏رسانی از آن جا که جامعه اسلامی یک واحد به هم پیوسته[2] . ویرایش[2] . ویندوز[2] . علوم[2] . عربی[2] . روایت[2] . شوک[2] . زیست[2] . سرعت[2] . زمین[2] . دزد[2] . دهنده[2] . تی[2] . خدمت گذاری و زیادى روزى چند چیز سبب افزایش خیرات و ثواب مى‏شود،[2] . تذهیب[2] . تبدیل[2] . پاداش احسان[2] . پایه[2] . ای[2] . بهترین[2] . بهشتی[2] . اسکریپت[2] . In[2] . Converter[2] . 86[2] . 87[2] . |[2] . 79[2] . All[2] . Backup[2] . One[2] . 83[2] . Need[2] . Patch[2] . اجتماعی[2] . ادبیات[2] . اسکلت[2] . استان[2] . آموزش[2] . آبسال[2] . Stronghold[2] . Studio[2] . SWF . The . tools . Top . Ultimate . Undercover . Utilities . آتلیه . آثار تربیتى خدمت رسانى . آثار خدمتگزاری . آخرین . آداب احسان . Video . Vista . Windows . WMV . XaraD . Xilisoft . آمیز . ابزارهای . ابزاری . اپل . اتش . اتوماتیک . آسان . آماده . آمار . استفاده . استودیو . اسلیمی . ازظهر . اسپید . PES . photo . Photoshop . Pinnacle . Platinum . Player . Plus . Portable . Of . 84 . Outpost . Pack . SQL . Strike . Professional . Recorder . recovery . Response . Ripper . Safari . SBMAV . Secret . serial . serialDriver . Server . Shift . Sims . soeditor . Sound . SP . Bandwidth . Banner . BSplayer . Business . C&C . Card . cd . Cleaner . ClipFisher . CloneDVD . collection . Allok . Amayeta . AnFX . Apex . Apple . ArcGIS . Archmodels . Arial . ASF . Ashampoo . Auto . 80 . |با . 2 . 74 . 75 . 77 . Accelerator . Adobe . Adobe® . Age . Aleo . Counter . CS . DeleteOnClick . Designer . Disk . Download . DVD . Edition . Effect . Empires . Encrypt . Enterprise . Evermotion . FIFA . Final . Firewall . Intro . IV . Kids . l . Legends . LimeWire . LITE . Madness . Maker . Mass . Monitor . MOV . MySQL . FrameMaker® . Games . Generals . Genius . Glary . graphic . GTA . Handy . HDDLife . HiDownload . اشتراک . اضافی . اطلاعات . افزاری . افزایش . افسانه . امارات . انگشتی . انگیزه ها در خدمتگزاری خدمت امری است پسندیده اما آنچه ارزش آن ر . انواع . اهمیت و جایگاه خدمت رسانى خدمت رسانى یعنى سود رسانى و خیر رسانى . امام على(ع) و کارگزاران از ابعاد الهام بخش در سیره امام على(ع) . ان . انتقال . بهینه . بیسکویت . ایثارگرانزیست . بازدید . بازیهای . بالن . باند . بر آوردن حاجات مردم . برابر . بزرگان و پیام خدمت شان . بعد . بعنوان . به چه کسى نیکى کنیم . پرسش مهر 9،پرسش مهر9،خدمت رسانی،خدمتگزاری،عدالت،هدف ازخدمت،پرسش . پشتیبان . پنجم . پهنا . پی . تبلیغات . تجربه . پک . تردستی . ترین . تصاویر . تعمیرات . توپ . توسط . تجربیدبیرستان . حرفه‌ای . حضرت امام راحل(ره) و خدمتگزاری " با دلی آرام و قلبی مطمئن و رو . جذاب . جنون . ثبت . جادویی . خانگی . خدمت به مردم در پرتو مسئولیت پذیری، از منظر رهبری بنابر عقیده ا . خدمت رسانى .
 

>> بازدید امروز: 33
>> بازدید دیروز: 178
>> مجموع بازدیدها: 535142
» درباره من «

نمونه سوالات متوسطه کلیه رشته ها

.::مرجع کد آهنگ::.

.::دریافت کد موزیک::.» پیوندهای روزانه «

زعفرون
ܓ❥استخدام, اشتغال, کسب درآمد ܓ❥
سی شاپ
فروشگاه دی شاپ
یوزرنیم پسورد nod 32
خوداشتغالی, طرح اقتصادی زودبازده, استخدامی
سوالات کارشناسی ارشد
محبوبترین ها
مهشاپ
بازی و نرم افزار موبایل [42]
جک [65]
مقاله [68]
روانشناسی [101]
مشاوره [75]
جورواجور [47]
[آرشیو(21)]

» آرشیو مطالب «
هفته اول مهر87
هفته دوم مهر87
هفته سوم مهر87
هفته چهارم مهر87
هفته اول آبان87
هفته ادوم آبان87
هفته سوم آبان87
هفته چهارم آبان 87
هفته اول آذر 87
هفته دوم آذر
هفته سوم آذر87
هفته چهارم آذر87
هفته اول دی87
هفته دوم دی87
هفته سوم دی87
هفته چهارم دی87
هفته اول بهمن 87
هفته دوم بهمن 87
هفته سوم بهمن 87
هفته چهارم بهمن 87
هفته اول اسفند87
هفته دوم اسفند87
هفته سوم اسفند87
هفته چهارم اسفند87
هفته اول فروردین88
هفته دوم فروردین88
هفته سوم فروردین88
هفته چهارم فروردین88
هفته اول اردیبهشت88
هفته دوم اردیبهشت88
هفته سوم اردیبهشت88
هفته چهارم اردیبهشت88
هفته اول خرداد 88
هفته دوم خرداد 88
هفته سوم خرداد 88
هفته چهارم خرداد 88
هفته اول تیر 87
هفته دوم تیر 87
هفته سوم تیر 87
هفته چهارم تیر 87
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
دانلود نرم افزار و بازی
افسانه جومونگ
گزارش تصویری عاشورا
افسانه جومونگ

» لوگوی وبلاگ «


» لینک دوستان «
گل باغ آشنایی
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
عاشق آسمونی
آخرالزمان و منتظران ظهور
تکنولوژی با طعم دوستی
نذر آقا
آنلاین گلچین
ای نام توبهترین سر آغاز
لنگه کفش
اسپایکا
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
فروشگاه بیستِ بیست
سلطان شادمهرعقیلی...احسان عطارتبادکان
● بندیر ●
دیار عاشقان
تغییر مطلوب
%% ***-%%-[عشاق((عکس.مطلب.شعرو...)) -%%***%%
****شهرستان بجنورد****
حمایت مردمی دکتر احمدی نژاد
شعر انتظار ( مهدیانه )
یادداشتها و برداشتها
سارا احمدی
جهاد ادامه دارد...
پرنسس زیبایی
ما تا آخرایستاده ایم
ناز آهو
بانوی پایتخت
حقوق دانشگاه پیام نور ایلام

دوستی و دوست یابی
قصرماشین
توشه آخرت
مهر 84
کامپیوتر و لوازم جانبی و نرم افزار آموزش
دلتنگی های مـــــــــــــــن
دستگاه پاپ کورن ساز
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
عمو همه چی دان
مکاشفه مسیح
فتو بلاگ
راه های و فواید و تاثیر و روحیه ... خدمتگذاری
سوالات کارشناسی ارشد 91 , 92
سرود عرش
مقالات مشاوره و روانشناسی و اختلالات روانی و رفتاری
تبادل نظر
وای ندیدید شما ا!!!!!!!

اسرائیل کودک کش، اسرائیل بچه کش، اسرائیل آدم کش، اسرائیل تروریست
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
هادرباد شناسی (روستایی در شرق شهرستان بیرجند)
چرا اینجوری؟
وبلاگ مرزداران عشق * ایران *
عاشورای سرخ،انتظارسبز
عدالت جویان نسل بیدار
خبرهای اسبفروشان
کودکان استثنایی
جدیدترین یوزر پسورد آنتی ویروس nod32- Kaspersky - Avira
یوزر آنتی ویروس و مسابقات تبیان و راسخون و قرآنی
زورخانه باباعلی
شناختی
روان شناسی کودکان استثنایی
مهدویت
نور الهی
مذهب عشق
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
روان شناسی و اتیسم
حب الحسین اجننی
*آوای ققنوس *
یاسوج عــــشقـــــولـــــک
تعقل و تفکر
شب مهتابی
منتظر بیداری
کتابخانه دیجیتال روانشناسی
جنبش قطره سرگشته
حـــــکــــمــــت آ بــــــــاد
کتاب الکترونیکی
کشکول
روان شناسی
آپدیت جدیدترین یوزر پسورد آنتی ویروس nod32
سرزمین انتظار
عکس متحرک و انیمیشن حیوانات گیاهان کودکان بالن گوشی پرندگان
روبان اصفهانی(اموزش رایگان قدم به قدم هنرهای دستی باعکس)
کودک هشتاد و هشت علی زارع
عوامل پیشرفت ،راه‌های پیشرفت و موانع پیشرفت چیست ؟ عکس جالب
تنها
سایه ی همیشگی من
کوهنوردی
به نام خدا
افکارسادات افغانستان
اگه احمدی نژاد 50 کیلو وزن داره 45 کیلوش جیگره
طوفان در پرانتز
عکس بازیگران ، پیامک ، دانلود بازی نرم افزار ، کد متفاوت ، مقاله
پرسش مهر 10
هوای بارانی
خدمات اینترنتی و حراج نرم افزار
نرم افزارهای تخصصی و موبایل و نرم افزارهای آموزشی تخصصی و موبایل
لوازم آرایشی و بهداشتی و ادکلن
پارس دانلود
سوپر لینکستان لیندا
هر چی که بخواهی هست
مقالات اختلالات رفتاری و روانی...
اختلالات و مشکلات جنسی
اقاقیای من
سوپر لینک خشگل دختر
میعادگاه
عکس لود
همه چی هست؟!!!!
خفن سرا
عکس و پیامک و دانلود بازی و نرم افزار
فروشگاه کتب روانشناسی، اسلامی، ایران شناسی وسیستم عامل
لوازم خانگی و اثاثیه منزل و لوازم آشپزی
یا امیر المؤمنین
کتاب، مهندسی، روانشناسی، مدیریت، اقتصاد، لغتنامه، شعر، داستان
دستبند، انگشتر، گردنبند، مدال، سرویس، گوشواره، زیورآلات
نرم افزارهای، مالی، اداری حسابداری، انبارداری،
لوازم بهداشتی آرایشی،عطر ، آدکلن ، لوازم لاغری و کرم
نرم افزار آموزشی درسی، دانشگاهی، کامپیوتر، فنی مهندسی،کودک
فروشگاه نرم افزارهای گرافیکی و سرگرمی و بازی
نرم افزارهای میکس مونتاژ و آموزشی میکس مونتاژ
پوشاک & تی شرت دخترانه پسرانه استین کوتاه و بلند & ژاکت
دانشمندی برای تمام فصول
مسیح اندیمشک
سکوت نیمه شب
کالای بیستِ بیست در فروشگاه بیست وای بیست
کوچک های بزرگ
دختر و پسر ها فراموش نکنند اینجا مرکز عکس های جدید ودانلوده
سریال افسانه جومونگ
ماهیان آکواریمی
چی داری؟ عکس ....
مشکلات زندگی جنسی آیا در زندگیتان ؟؟؟؟
پیچیدگی سکوت
متفاوت
حدیث نفس
یادداشت های یه آسمونی
هر چی دوس داری اسمشو بذار
تا ریشه هست، جوانه باید زد...
رنگارنگ
دلتنگی.تنهایی.مهربونی
لینک باکس
منتظران دل شکسته
شهید محمدهادی جاودانی (کمیل)
آخرین خبرها last news
اس ام اس عاشقانه اس ام اس سرکاری - sms love - smsi.parsiblog
روح .راه .ارامش
::::: نـو ر و ز :::::
سلام محب برمحبان حسین ع
دنیا به روایت یوسف
پشت خطی
در سایه سار وحدت
جک،عکس،نرم افزار
گرانبهاترین کالا در گرانترین فروشگاه، بهترین خرید بهترین یادگاری
فرهنگی هنری، عکس، مدل لباس، مانتو، ژاکت، سارافون دخترانه و زنانه
عدل
سوالات کنکور دکتری
شاید تو باشی...
دلمه پیچ, دستگاه دلمه پیچ Dolmer
هسته گیر آلبالو
دل خوش
قالب بستنی ساز کودک
فروش دستگاه دلمه پیچ, فروش دستگاه دولمه پیچ
روان شناسی
آموزش شنا در خانه
هایپرمارکت
گلچین اینترنتی

» صفحات اختصاصی «

» وضعیت من در یاهو «
یــــاهـو
» طراح قالب «