خدمت‏رسانی در سخنان مقام‏معظم رهبری - نمونه سوالات متوسطه کلیه رشته ها
سفارش تبلیغ
اخبار جدید
اخبار جدید
 
 
نمونه سوالات متوسطه کلیه رشته ها
 
 
 
»» خدمت‏رسانی در سخنان مقام‏معظم رهبری

خدمت‏رسانی در سخنان مقام‏معظم رهبری

خدمت به مستضعفان

مقام معظم رهبری، حضرت آیت‏اللّه‏ خامنه‏ای، ضمن تصریح به این حقیقت که الگوی انقلاب اسلامی سیره و زندگی علی علیه‏السلام است، تأکید می‏کنند باید کاری کنیم که نظام و کشور و جامعه ما، یک جامعه علوی باشد. ایشان می‏فرمایند: «اسم اسلام و اسم ولایت کافی نیست ... زبان و بازو و راه و کار، باید زبان و بازو و راه و سبک کار امیرالمؤمنین علیه‏السلام باشد. امیرالمؤمنین برای خدا و در راه خدا کار می‏کرد. به درد مردم می‏رسید، مردم را دوست می‏داشت و خدمت به آنها را وظیفه خود می‏دانست. با این که حکومت او در جهت خدمت به مستضعفان بود، به این اکتفا نمی‏کرد. شب‏ها هم تنها و به صورت فردی به کمک یکایک مستضعفان می‏رفت. این زندگی امیرالمؤمنین علیه‏السلام است، در نظام ما، هر حرکت و سیاست و قانون و تلاش، باید در خدمت مردم مستضعف و محرومی باشد که حکومت طولانی و بلند مدت طاغوت‏ها، آنها را از جهات مختلف به استضعاف و ضعف دچار کرده است. این راه ماست. این آن راهی است که امیرالمؤمنین علیه‏السلام پیمود. این آن راهی است که امام و معلم و رهبر عظیم الشأن این انقلاب، آن را از علی علیه‏السلام درس گرفت و پیش پای ما گذاشت. باید در آن راه حرکت کنیم».

تزکیه نفس، بستر خدمتگزاری

از آن جا که تزکیه‏نفس و اصلاح بیش‏تر اخلاق و رفتار، انسان را برای خدمت کردن و انجام وظیفه آماده می‏سازد، از جمله مسؤولیت‏های افراد، اعم از مسؤولان و غیر مسؤولان، توجّه به مسأله خودسازی و پاک سازی باطن است. مقام معظم رهبری، حضرت آیت‏اللّه‏ خامنه‏ای در این باره می‏فرمایند: «ما باید امروز، به سمت تغییر خودمان، به سوی الگوهایی که اسلام معیّن کرده است، پیش برویم؛ تغییر خودمان به عنوان اشخاص. ... باید خودمان را اصلاح کنیم، اخلاق خودمان را درست کنیم، خودمان را از لحاظ باطن، به خدا نزدیک کنیم. به عنوان یک فرد، مجاهدت شخصی بکنیم. آیات خدا را به دل خودمان بخوانیم و دل را به خدا نزدیک کنیم. این وظیفه ماست. این کمک خواهد کرد تا ما بتوانیم وظیفه‏ای را که در جنب مردم و در جنب جامعه داریم، به بهترین وجهی انجام بدهیم و آحاد مردم هم، منهای وظایف اجتماعی که بر عهده همه هست و هیچ کس از وظیفه اجتماعی خالی نیست، وظیفه فردی، وظیفه شخصی و اخلاقی را برای خودشان وظیفه مهمی بدانند».

دعا و توسل پشتوانه خدمت رسانی

از جمله امور مؤثر در روند خدمتگزاری به مردم، برقراری ارتباط معنوی با خداوند و انجام دعا و نیایش است؛ چرا که با این کار، توفیقات و عنایت بیش‏تر حضرت حق، شامل حال خدمت رسان‏ها می‏شود و آنها انگیزه و توان افزون‏تری پیدا می‏کنند. مقام معظم رهبری، حضرت آیت‏اللّه‏ خامنه‏ای، در ضمن توصیه‏های به مسؤولان نظام می‏فرمایند: «برادران! نظام را باید بر پایه ی تقوا حفظ کرد؛ راه تقوا هم ذکر خداست. آقایان وزرا، آقایان نمایندگان، آقایان مدیران گوناگون کشور [و] مسؤولان قضایی کشور، خودشان را بی‏نیاز از دعا و نافله و ذکر و توجه و توسّل و گریه و انابه به پروردگار ندانند؛ نگویند حالا ما که مشغول خدمت به مردم هستیم، دعا را کسی بخواند که خیلی کار ندارد! نه، اصل کار این است. اگر این نباشد آن جا بی پشتوانه‏ایم .... دعا کنید، نافله بخوانید، ... با خدا و اولیای خدا و با ولی عصر(عج) مأنوس بشوید، با قرآن مأنوس باشید، و در آن تدبّر کنید. ... این طور می‏توان این بار سنگین و این امانت استثنایی الهی را ... به منزل رساند، والاّ روسیاهی دنیا و آخرت است».نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » حسن hassan ( چهارشنبه 88/1/12 :: ساعت 8:0 عصر )

»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

نمونه سوالات مطالعات اجتماعی سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات عربی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات زبان فارسی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات ادبیات فارسی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات علوم زیستی سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات زبان انگلیسی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات شیمی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات فیزیک 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات ریاضی 1 سال اول متوسطه کلیه رشته ها
نمونه سوالات دین و زندگی سال اول متوسطه کلیه رشته ها